Mbyllim miqësoret me fitore ndaj Dritës së Gjilanit

Shpërndaje:

Sot kemi zhvilluar ndeshjen e katërt dhe të fundit në Ohër.
Në përballjen e fundit që ishte edhe gjeneralja, përballë kishim ekipin e FC Drita nënkampione e Kosovës.


Ndeshja ishte mjaft dinamike, ndërsa dy golat u shënuan në pjesën e parë, ku fillimisht në epërsi kaluan mysafirët nga Gjilani, me golin e  Simonovskit, ndëra ekipi ynë barazoi me golin e shënuar nga Senghor.

Edhe pjesa e dytë ishte me dominim dhe posedim të lojës nga ekipi ynë, që rezultoi me gol, kur nga pika e bardhë e penalltisë shënoi Freddy Alvarez, për tu mbyllur ndeshja me rezultat 2:1.

Me këtë ndeshje mbyllim kontrollueset dhe me fazën përgaditore në Ohër dhe sot ekipi do të kthehet në Shkup.

Në kontrolluset në Ohër nga katër miqësoret fillimisht humbëm nga Partizani i Tiranës me rezultat 1:0, Shkëndija 2:0, barazuam 1:1 me Strugën.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT