Mbyllim miqësoret me fitore ndaj Vardarit

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit sot ka luajtur ndeshjen e fundit kontrolluese, duke mbyllur kështu ciklin e fazës përgatitore.

Ekipi i udhëhequr nga trajneri Muharrem bajrami sot kishte përballë skuadrën e kategorisë së dytë, Vardarin e Forinës, ndërsa ndeshja u mbyll me fitoren e ekipit tonë me rezultat 2-1.

Skuadra jonë kaloi në epërsi në minutën e 43-të me golin e Fatjon Jusufit pas asistimit të Ilirid Ademit, ndërsa Vardari barazoi në minutën e 73-të me gol që shënoi nga penalltia.

Fitorja për skuadrën e strategut Muarrem Bajrami erdhi pas golit të Suheijl Muharemit në minutën e 84.

Në këtë ndeshje Bajrami u dha mundësi të gjithë futbollistëve për të treguar cilësitë, ndërsa gjatë 90 minutave kishim shumë raste për të shënuar edhe më shumë gola.

Ishte kjo fitorja e dytë në këtë fazë kontrolluese, pas asaj ndaj Ohrit, ndërsa pësuam edhe dy disfata, atë nga Renova dhe Struga. Të themi se fundjavën tjetër, më 9 gusht, Shkupi në raundin e parë të sezonit të ri në LPFM mirëpret Shkëndinë në shtëpi.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!