Me fitore rikthehemi në pozitën e katërt

Shpërndaje:

Skuadra e Shkupit ka marrë fitoren e dytë radhazi, kësaj radhe duke e mundur Pobedën në Koçani me rezultat 3:0, ku tri golat u shënuan në pjesën e dytë. Sergio dhe dy Angelov ishin autorët e golave të tri pikëve të reja.

Skuadra e Shkupit që në minuta e para u fut në ndeshjen ndaj Pobedës për të marrë tri pikë, që do të rriste shanset për të mbetur edhe më tutje në garë për pozitën e katërt.

Që në minutën e parë ishte Ustabasi ai që kishte mundësi që të zbulojë rezultatin, por në fund portiere nikoqir dërgoi topin në rivënie këndore. Në minutën e 11-të, ishte Muharemi që tentoi nga distance, ndërsa topi kaloi pak centimetra mbi transversale.  Broja kishte një rast të mirë në minutën e 18-të, kur me kokë nuk ishte preciz, ndërsa në minutën e 37-të, Bajrami tentoi nga distance, por topi përfundoi në duart e portierit vendas. Me barazim pa gola dy ekipet shkuan në zhveshtore, ndërsa në pjesën e dytë trajneri Karan në lojë futi dyshen sulmuesi Sergio-Angelov.

Pikërisht në minutën e 50-t, ishte Sergio që arriti të gjendet mirë para portës për të shënuar golin e parë. Edhe në disa raste Shkupi tentoi me Ustabasin dhe Ismailin, të cilët dërguan nga një goditje drejt portës. Në minutën e 73-të, Angelov pas një solo aksioni shënoi gol të bukur për 2:0, ndërsa në minutën e 80-të, Sergio ishte asistent asi kaloi gjithë mbrojtjen kundërshtare, që Angelov me lehtësi me kokë shënoi për 3:0.

Tani Shkupi me këto tri pikë ngjitet në pozitën e katërt, ndërsa ndeshja e radhës luhet të mërkurën në Çair kur Shkupi është nikoqire e Akademija Pandev.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT