Me fitore rikthehemi në pozitën e katërt

Skuadra e Shkupit ka marrë fitoren e dytë radhazi, kësaj radhe duke e mundur Pobedën në Koçani me rezultat 3:0, ku tri golat u shënuan në pjesën e dytë. Sergio dhe dy Angelov ishin autorët e golave të tri pikëve të reja.

Skuadra e Shkupit që në minuta e para u fut në ndeshjen ndaj Pobedës për të marrë tri pikë, që do të rriste shanset për të mbetur edhe më tutje në garë për pozitën e katërt.

Që në minutën e parë ishte Ustabasi ai që kishte mundësi që të zbulojë rezultatin, por në fund portiere nikoqir dërgoi topin në rivënie këndore. Në minutën e 11-të, ishte Muharemi që tentoi nga distance, ndërsa topi kaloi pak centimetra mbi transversale.  Broja kishte një rast të mirë në minutën e 18-të, kur me kokë nuk ishte preciz, ndërsa në minutën e 37-të, Bajrami tentoi nga distance, por topi përfundoi në duart e portierit vendas. Me barazim pa gola dy ekipet shkuan në zhveshtore, ndërsa në pjesën e dytë trajneri Karan në lojë futi dyshen sulmuesi Sergio-Angelov.

Pikërisht në minutën e 50-t, ishte Sergio që arriti të gjendet mirë para portës për të shënuar golin e parë. Edhe në disa raste Shkupi tentoi me Ustabasin dhe Ismailin, të cilët dërguan nga një goditje drejt portës. Në minutën e 73-të, Angelov pas një solo aksioni shënoi gol të bukur për 2:0, ndërsa në minutën e 80-të, Sergio ishte asistent asi kaloi gjithë mbrojtjen kundërshtare, që Angelov me lehtësi me kokë shënoi për 3:0.

Tani Shkupi me këto tri pikë ngjitet në pozitën e katërt, ndërsa ndeshja e radhës luhet të mërkurën në Çair kur Shkupi është nikoqire e Akademija Pandev.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Me fitore rikthehemi në pozitën e katërt

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!