Me tri pikë të reja i prijmë tabelës së klasifikimit

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Shkupi është lideri i ri në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut, pasi vazhdoi serinë pozitive pas arritjes së Umit Karanit me triumfin 1-0 (0-0) ndaj Sileksit në stadiumin “Boris Trajkovski”, në kuadër të javës së dhjetë të kampionatit.

Umit Karani konfirmoi ekipin e tij si favorit, pasi që festoi gjashtë ditë më parë në Strumica dhe ekipi nga Kratova kishin ardhur me formacion mbrojtës dhe të kujdesshëm.
Shkupi që në fillim mori kontrollin e lojës, ku në terrenin e vështirë luftuan në çdo cep të fushës dhe krijuan shumë raste. Në minutën e 31-të, Alvarez mori topin nga Bilali në anën e djathtë, goditi në këndin më të afërt të Bozhinovskit, por topi përfundoi afër shtyllës.
Pjesa e dytë nuk mund të kishte filluar më mirë për ekipin vendas. Në minutën e 51-të, Karçeski bëri një gabim të madh në një përpjekje për t’u kthyer topin te portieri i tij Bozhinovski, Iseni ishte i shkathët dhe nga vetëm disa metra gjunjëzoi portierin e pafuqishëm të mysafirëve (1-0).
Vetëm dy minuta më vonë, Alvarez dërgoi një goditje të mrekullueshme drejt portës së mysafirëve, por shtylla e shpëtoi Bozhinovskin dhe Sileksin.

Rastin më të mirë mysafirët e kishin në mesin e pjesës së dytë. Gjuriqi ishte në gol shansë, por nuk arriti ta mposht Kristijan Naumoskin. Në minutën e 76-të, gol shënuan mysafirët, por goli i Tanturovskit u anulua me të drejtë për shkak të një pozicioni të parregullt.
Në minutën e 82-të kishte një tollovi para Bozhinovskit, por Ademi dhe Dambo nuk arritën ta mposhtin atë për herë të dytë. Filip Kostovski mund ta kishte ndëshkuar ekipin tonë në minutën e 85-të, pasi doli i vetëm para Naumoskit, por Naumoski edhe një herë u tregua i skatë.
Shkupi ruajti rezultatin minimal dhe me tri pikë të reja kaloi në pozitën e parë të tabelës me 22 pikë, një më shumë se Shkëndija.

Kjo ishte fitorja e tretë e radhës dhe e katërta me atë të Kupës së Maqedonisë, për ekipin tonë, me një goldiferencë 10-0.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!