Mjaftoi super goli i Bajramit për tri pikë (Foto+Video)

Skuadra e FC Shkupi e ka filluar me fitore sezonin pranveror, pasi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në duelin e të dielës ndaj skuadrës së Metalurgut.

Gjithçka kishte filluar me një festë të madhe, pasi tifozët e flaktë të FC Shkupi që kishin ardhur mbi 2.000 në tribunën e stadiumit të Çairit, po kremton edhe një përvjetor të nëngrupës “Çair Crew” e cila festoi tetë vjetorin e formimit.

Shkupi e filloi menjëherë me sulm drejt portës së Metalurgut, por fusha e vështirë nuk lejoi që Osmani, Nuhiu dhe Petkovski të arrijnë të shënojnë gol në minutat e parë, kur edhe kishin edhe goditjet e para drejt portës së portierit Iliq.

DSC_9678

Por rastet më të mira në minutat e para ishin, goditja nga distance e Fiznik Zukës dhe Sedat Berisha kur ishte shumë afër nga një ndërprerje të godasë me kokë.

Por ashtu sikurse afroheshin minutat e fundit të pjesës së parë edhe rastet nuk kishin të ndalur. Në një aksion që dukej të jetë frytdhënës, Ermedin Ademi ndalet në mënyrë të palejuar, ndërsa goditjen e lirë vendos ta ekzekutojë Muharem Bajrami. Të gjithë ishin në pritje që gol do të ketë dhe kështu ndodhi. Bajrami goditi preciz për ti dhënë epërsinë Shkupit në minutën e 39-të.

DSC_9680

Pjesa e dytë nuk kishte asnjë ndryshim sa i përket mënyrës së lojës. Shkupi edhe pse kishte epërsinë, vazhdonte të sulmonte për të shënuar dhe golin e qetësisë. Nga të gjitha anët radhiteshin aksionet, ndërsa protagonistë ishin pothuajse të gjithë futbollistët, si sulmuesit ashtu edhe mbrojtësit. Deri në fund mbeten vetëm rastet për ti numëruar, pasi goli i Bajramit i mjaftoi Shkupit për pikët e para të sezonit pranveror, që e ngjitë atë në pozitën e 4-të, me pikë të barabarta me Rabotniçkin dhe Sileksin. /fcshkupi/

FC Shkupi – KF Metalurgu 1:0 (1:0)

Golashënues: Muharem Bajrami ‘39

Stadiumi i Çairit- Shikues: 2.000

FC Shkupi: Suat Zendeli, Muharem Bajrami, Fisnik Zuka – Miran Maksuti (’75),  Ardian Nuhiu – Enes Kagun (‘82), Sedat Berisha, Mevlan Murati, Florent Osmani, Filip Petkovski, Ermedin Ademi – Filip Janevski (’65), Bujamin Asani dhe Dimitrija Llazarevski.

Në bankën rezerve ishin: Jasir Bajrami, Mevlan Adili, Husein Demiri, Besar Iseni.

Kartonë të verdhë: Bujamin Asani min ’28.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Mjaftoi super goli i Bajramit për tri pikë (Foto+Video)

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!