Muarem Muarem vishet i pari bardhekaltër

Shpërndaje:

Një nga futbollistët më të mirë të Maqedonisë, që një kohë të gjatë karrierën e tij e ka kaluar në klube evropiane, si dhe reprezentues i Maqedonisë, Muarem Muarem është përforcimi i parë i FC Shkupi. Futbollisti shkupjan është prezantuar sot me skuadrën e tij të re, pasi ka firmosur edhe kontratën përkatëse me kohëzgjatje prej dy viteve. Menjëherë pas kësaj ka folur edhe vet Muarem Muarem.

“Sigurisht se ndjehem i lumtur që pas 11 viteve kthehem në klubin e dashurisë, Shkupin dhe lagjen time Çairin nga edhe e fillova jetën e një futbollisti profesionist. Shpresoj të adaptohem shumë shpejt me ekipin dhe të jap ndihmën time në realizimin e projekteve të kryesisë, ndërsa tani me pjesëmarrjen në Ligën e Evropës, klubi do ketë mundësi që përsëri të kthejë famën e dikurshme”, është shprehur Muarem

Ndryshe, Muarem së fundmi ka luajtur për Flamurtarin nga Vlora, derisa hapat e parë i ka bërë pikërisht te FC Shkupi, ndërsa në të kaluarën ka pasur një karrierë të pasur duke luajtur për Rabotniçkin, Teteksin, Orduspor, Karabak, Eskishehirspor dhe Aktobe. Përvoja e madhe me Karabahun në garat evropiane, do të bëjë që Muarem të jetë ndihmë e madhe e klubit si në paraqitjen e parë pas 14 viteve në skenën ndërkombëtare, por edhe për sezonin e ri futbollistik.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT