Mustafi shton konkurrencën në portën e Shkupit

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupit pas lëndimit që ka marrë portieri Igor Aleksovski u detyruar që në mënyrë të përshpejtuar të vihet në kërkim të një portieri të ri, ndërsa konkurrencën mes shtyllave do ta shtojë portieri 25 vjeçar nga Tetova, i cili në formë huazimi vjen nga ekipi i Shkëndijës.

Dy palët janë marrë vesh që Saladin Mustafi të vjen te Shkupi për pesë muajt e ardhshëm për të plotësuar zbrazëtirën që erdhi pas lëndimit të Aleksovskit, i cili gjatë qëndrimit në Antali, në një seancë stërvitore lëndoi ligamentin e gjurit të djathtë dhe tani më ai duhet  ti nënshtrohet intervenimit kirurgjik, që do të lë portierin e parë shkupjan jashtë fushë për së paku gjashtë muaj.

Të përkujtojmë se Saladin Mustafi përveç me Shkëndijën, ka mbrojtur edhe për ekipin e Renovës dhe Teteksit. Mustafi tani më është bashkuar me klubin bardhekaltër dhe prej sot do të jetë nën urdhrat e trajnerit Umit Karan.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT