Ndalet seria pozitive me humbje minimale

Një gol e ka vendosur derbin e qytetit të Shkupit, ku skuadra e Vardarit fitoi ndaj FC Shkupit me rezultatin 1:0. Edhe pse skuadra e Shkupit kishte shumë raste për të shënuar, në fund nuk arriti të gjejë dhe të zhbllokojë portën e Gaçevskit, i cili në disa raste me intervenime të mira nuk lejoi sulmuesit shkupjan të vazhdojnë serinë  pozitive, por edhe në disa raste sulmuesit nuk ishin konkret.

Kanosja e parë ishte në minutën e 10-të me brazilian e vardarit Felipe. Rasti tjetër ishte për Blazhevskin, i cili godet ashpër, por mbron portieri Suad Zendeli. Në anën tjetër Shpend Asani kishte rastin më të mirë të ndeshjes, kur I gjet në pozitë të pastër për të shënuar, mirëpo portieri Gaçevski ndali topin për t dërguar në rivënie këndore. Se portierët në këtë ndeshje ishin në formë të mirë Zendeli ndalon përsëri një goditje të Xhigaurinit.

Deri në fund të pjesës së parë regjistruam edhe dy tentime të brazilianit Felipe dhe Nikolla Gligorovit, që nuk ishte preciz në goditjen me kokë.

Në pjesën e dytë Vardari shtoi presionin ndaj portës së Shkupit dhe kanosja e parë ishte nga Bergesian, por që topin e dërgon jashtë portës. Pak më vonë Hambarxhumian nuk ishte preciz. Por në minutën e 58 -të më në fund mposhtet Zendeli dhe mbrojtja e Shkupit, ndërsa autor i golit është Bergesian.

Në vazhdim Shkupi kaloi në sulm duke kërkuar barazimin. Fillimisht ishte Stojkoski që kanos portën e Gaçevskit, ndërsa pas aksionit të mirë të Krivanjevës dhe Shabanit, Jasharoski humbi rast ideal për barazim të rezultatit. Në anën tjetër Blazhevski sprovoi përsëri portën e Shkupit, ku përsëri fitues doli Suad Zendeli.

Në minutën e 74-të, krosoi Stojkoski nga gjuajtja e lirë, ndërsa me kokë reagon Mbella, por topi shkon skaj portës. Në 4 minuta para përfundimit të ndeshjes, ishte një situatë e dyshimtë në zonën e Vardarit kur rrëzohet Bunjamin Shabani, mirëpo arbitri Konstatin Vllahov nuk ishte ishte I sigurtë nëse do të duhej të tregon në pikën e bardhë. Dhe në aksionin e fundit , Mbella nuk arrin që të drejtojë topin në rrjetën e Vardarit, i cili arkëtoi pikë maksimale, ndërsa kjo ishte disfata e parë e Shkupit pas gjashtë ndeshjeve.

FCShkupi mbetet i pesti në tabelë me 12 pikë, ndërsa ndeshjen e radhës e luan si mysafire e Akademija Pandev në Strumicë, kur edhe fillon rrethi i dytë.

 

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Ndalet seria pozitive me humbje minimale

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!