Ndërron jetë ish-futbollisti i Shkupit Esad Çollakoviq

Shpërndaje:

Ka ndërruar jetë ish-futbollisti dhe kapiteni i FC Shkupi (ish Slloga Jugomagnat), Esad Çollakoviq. Atë e ka kujtuar me një postim në “Facebook”, ish-bashkëlojtari i tij tani menaxher i njohur Ertan Demiri.

“Të Allahut jemi dhe tek ai do të kthehemi. Sot pas sëmundjes disavjeçare nga jeta u nda kapiteni ynë Esad Çollakoviq, baba i tre fëmijëve. Allahu e mëshiroftë”, ka shkruar në “Facebook”, Demiri. Ndryshe, Çollakoviq (46 vjeçar) gjatë karrierës së tij pos FC Shkupi (Slloga J.), ka luajtur edhe për Vardarin, Cementarnicën dhe Kumanovën, ndërsa sukseset më të mëdha i ka arritur pikërisht me skuadrën e FC Shkupi (Slloga J.) .

Kryesia e FC Shkupi dhe i gjithe stafi i ekipit, i shpreh ngushëllimet familjes Çollakoviq.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT