Në portën e Shkupit vjen braziliani Thulio

Skuadra e Shkupit po shfrytëzon ditët e fundit të qëndrimit në kampin stërvitor në Bolu të Turqisë, pasi që nga e hëna do të niset për në Armeni, ku ekipi të enjten me 11 korrik luan ndeshjen e parë kualifikuese në kuadër të Ligës së Evropës, e për kundërshtar ka Pyunikun.

Ekipi në këtë fazë përveq se punoi maksimalisht në ngritjen e fromës së ekipit, kishte edhe disa lëndim që do të jenë mungesë para kësaj sfide.

Pikërisht lëndimi i portierit të parë Enes Azizi, alarmoi kryesinë e klubit për të gjetur portier që do të ndihmon skuadrën në këto ndeshje, ndërsa këtë do ta bëjë braziliani 23 vjeçar, Thulio Cler De Freitas.

“Fillimisht do atë falënderoj Zotin për mundësinë që më dha, ndjehem shumë mirë dhe i motivuar për përvojën e re që do të kemë. Jam pranuar shumë mirë nga ekipi, nga stafi i trajnerëve dhe të gjithë të tjerët. Padyshim që do të jap maksimumin për ta ndihmuar ekipin në të gjitha sfidat që na presin”, ka thënë braziliani Thulio, i cili te Shkupi ka gjetur bashkëatdhetarin e tj Sergio.

Thulio vjen te Shkupi nga skuadra Betinense (mg), me të cilët ka luajtur që nga viti 2014 e deri në sezonin që e lam pas. Ndërsa në vitin 2015 ishte pjesë edhe e ekipit Ipatinga (mg), ndërsa në vitin 2018 luajti me ekipin Nacional (mg).

Braziliani 23 vjeçar i cili tani më tri ditë është duke stërvitur me ekipin, ka nënshkruar kontratë një vjeçare.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Në portën e Shkupit vjen braziliani Thulio

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!