Nesër Shkupi zyrtarizon përforcimet e reja

Skuadra e Shkupit prej të enjtes u rikthehet stërvitjeve, pasi trajneri Visar Ganiu u kishte dhënë dy ditë të lira futbollistëve pas rikthimit nga përgatitjet 12 ditor që zhvilluan në Ohër.

Skuadra tani përgatitjet do ti zhvillojë në stadiumin e Çairit, ndërsa fillimisht të enjten kryesia e skuadrës ka planifikuar të bëjë dhe prezantimin zyrtar të përforcimeve që janë bashkuar me skuadrën gjatë afatit kalimtar të janarit.

Të përkujtojmë se Shkupi fillimisht kishte arritur marrëveshje me turkun Enes Akgun i cili është me pasaportë franceze dhe erdhi në skuadrën shkupjane nga Parisi, duke luajtur me ekipin e Creteil Lusitanos. Sedat Berisha ishte përforcimi në repartin mbrojtës i cili pas largimit nga Shkëndija e Tetovës vendosi që të rikthehet në skuadrën bardhekaltër ku edhe e kishte filluar karrierën. Skuadra nga Çairi më e dobët ishte në repartin e sulmit, pasi kishte nevojë për qendërsulmues klasik, ndërsa këtë pozitë trajneri Ganiu ia besoi Filip Petkovskit që erdhi nga kampioni aktual, skuadra Vardarit të Shkupit. Dhe se fundi në Çair do të luajë futboll edhe një brazilian, është ai Ivo Jorge Santos da Costa.

Nesër në stadiumin e Shkupit pritet që të ketë edhe një ceremoni tjetër, kur trajneri Visar Ganiu ka përgatitur provimin e fundit për UEFA PRO licencë.

Promovimi i përforcimeve do të bëhet në zyrat e FC Shkupi në Çair,  me fillim në orën 12:30. /fcshkupi/

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Nesër Shkupi zyrtarizon përforcimet e reja

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!