Ondo dhe Shkupi ndërprejnë bashkëpunimin

Shpërndaje:

Pas shtatë muajve të kaluara në mesin e skuadrës së FC Shkupit, futbollisti I repartit mbrojtës, Mariano Ondo dhe kryesia e klubit me marrëveshje sot kan prishur bashkëpunimin, i cili ishte lidhur me kontratë 3 vjeçare.

Ondo i cili erdhi në afatin kalimtar të janarit, nuk arriti të përmbushë kërkesat e stafit të trajnerëve, andaj Shkupi nuk shpresonte në shërbimet e tija. Mariano Ondo erdhi te Shkupi nga skuadra e Gunieas Ekuatoriale, Cano Sport Academy. Futbollisti 19 vjeçar me Shkupin kishte tre paraqitje.

Kryesia, trajnerët dhe lojtarët falënderojnë për kontributin e dhënë Ondon, duke i uruar sukese në jetë dhe karrierë.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT