Osmani: Me këtë karakter, të vazhdojmë edhe në ndeshjet tjera

Shpërndaje:

Skuadra e Shkupit e ka nisur me fitore sezonin pranveror, duke e mundur me rezultat të pastër 2-0, skuadrën e Borecit. Kjo ndeshje sigurisht se ka lënë të kënaqur strategun tetovar të Shkupit, Qatip Osmanin, i cili mes tjerash ka thënë se me karakterin e treguar në pjesën e dytë, ekipi duhet të luajë në çdo ndeshje për të marrë fitore.

“Ishte me rëndësi ky kampionat të fillon me fitore, ngarkesa për ta fituar ndeshjen e bëri të vetën veçanërisht në pjesën e parë, ku edhe pse nuk luajtëm në nivelin e duhur, nuk rrezikuam portën, ajo ishte dhe diskutimi jonë që e bëmë para ndeshjes.

Në pjesën e dytë Shkupi dominoi në të gjithë aspektet e lojë dhe me meritë fitoi. Më gëzon fakti se në pjesën e dytë ekipi tregoi karakter,  tregoi një luftë me të cilën duhet në çdo lojë të vazhdojmë dhe ti fitojë ndeshjet.

Ndeshjen e radhës Shkupi e luan në fushë mysafire, kur do të takohet me Rabotniçkin.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT