Paralajmërimi për ndeshjen ndaj Borecit

Shpërndaje:

Skuadra e jonë ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme kundër Borecit, duel ky që luhet nesër në kuadër të javës së 28-t.

Nga e enjtja ekipi ka punuar nën urdhrat e trajnerit të ri Goce Sedlloski dhe ndihmësve të tij dhe ngadalë po merr frymë të re, ndërsa ekipi ka kthyer dhe atmosferën pozitive.

Humbja e të mërkurës ishte shokuese dhe duhet harruar sa më parë, ndërsa për ndeshjen e të dielës ka folur sulmuesi i krahut Ilirid Ademi.

“Po luajmë në formë të ndryshueshme, por mendoj se duhet lënë pas nesh disfatat që kemi përjetuar në shtëpi dhe të marrim këto gjashtë ndeshjet e fundit të gjitha si finale dhe të kthejmë fillimisht vetëbesimin te ne, por edhe te publiku që ka pritur ndoshta më shumë këtë sezon. Ajo që do të them është se në skuadër tani kemi edhe stafit të ri të trajnerëve, me të cilët po punojmë maksimalisht për të kthyer atë që kemi humbur dhe të kemi një fund të suksesshëm të sezonit. Besoj se ndaj Borecit të gjithë do të japim maksimumin që të marrim pikë të plota dhe të stabilizojmë pozitën e dytë në tabelë”, ka thënë Ilirid Ademi.

Ekipi për duelin e të dielës është i kompletuar, kështu që trajneri Goce Sedlloski nuk do të ketë probleme për të bërë përzgjedhjen më të mirë për ndeshjen ndaj Borecit.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT