PËR KUPËN E MAQEDONISË, MAKEDONIJA GJ.P – SHKUPI

Shpërndaje:

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, është hedhur shorti për 1 / 4 e finales në Kupën e Maqedonisë.

Skuadra jonë, përballë do ta ketë skuadrën e Makedonija Gj.P dhe ndeshja do të zhvillohet në Stadiumin “Gjorče Petrov”.

Ndërkohë, çiftet tjera në këtë garë janë:

SILEKS – BREGALLNICA
PELISTER – VARDAR
SHKËNDIJA – STRUGA TL

Gjithashtu edhe në këtë fazë do të luhet vetëm një ndeshje dhe fituesi kalon në gjysmëfinale.
Skuadra e Makedonija Gj.P, në ndeshjen e fundit për Kupën e Maqedonisë, fitoi kundër Akademija Pandev, pas penaltive.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen të mërkurën e 24 nëntorit, duke filluar nga ora 13:00.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT