Për Shkupin rastet, kualifikimi për Neftchin

Skuadra e Shkupit ka humbur një ndeshje shumë me vlerë në Baku, sepse u eliminua herët që në ndeshjen e parë të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Skuadra nga Çairi humbi 2-1 nga Neftchi në Baku, ndërsa ndeshjen e përfunduam me një futbollist më pak. Ndeshja në “Bakcel Arena” nuk ofroi gola në pjesën e parë, por kishte një pjesë të dytë interesante me tre gola.

Skuadra e Shkupit nuk i shfrytëzoi mundësitë e saj, kështu që u eliminua nga gara. Nikoqiri e hapi takimin në fillim duke e kontrolluar ndeshjen në minutat e para. Megjithëse shanset rreth zonës së gjashtëmbëdhjetësisht të Naumovskit ishin tenime koti, linja mbrojtëse e Shkupi me shumë zgjuarsi zmbrapsi sulmet, duke pritur shansin me kundërsulm.

Pas gjysmë ore lojë, skuadra e Bajramit dukej se po ngushtonte rrethin drejt portës zë azerëve dhe filloi me sulme e trimëruar. Pasi kërcënuan më parë vetëm përmes ndërprerjeve, sulmuesit u zgjuan, kështu që shansi më i mirë ishte Darbo, i cili pas gjuajtjes së Gudiabyt, goditi mbi portë.  Në vazhdim, kapiteni Iseni kërcënoi nga një pozicion prej goditjes së lirë, por portieri Mamadov mbrojti mirë.

Pjesa e dytë filloi me të njëjtin ritëm, kështu që skuadra e Shkupit vazhdoi me sulmet. Mbrojtësit e Neftchi bënë një gabim, por Darbo dhe Ademi nuk arritën të ndëshkojnë nikoqirët dhe rezultati mbeti i pandryshuar.

Ngadalë nikoqirët konsoliduan radhët dhe morën iniciativën. Aksioni që çoi në gol filloi nga e djathta, e përcjellë nga një krosim në zonën e penalltisë dhe një goditje e Samir Bugrin nuk dukej se do të përfundonte në gol, por topi u devijua nga mbrojtja e Shkupit për të ndryshuar kahjen dhe befasoi Naumovskin.

Vetëm tre minuta më vonë, Shkupi mbeti pa Gudiabyn, pasi senegalezi bëri një ndërhyrje vërtet të pakujdesshme nga prapa dhe mori kartonin e dytë të verdhë, për përjashtim nga loja me të kuq.

Pasi Shkupi mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, Neftchi mori kontrollin e plotë të lojës dhe bëri shumë probleme për mbrojtjen e Shkupit. Kur të gjithë prisnin përfundimin e ndeshjes, ekipi nga Azerbajxhani konfirmoi fitoren me golin e dytë, autor ishte Krivotsiuk i cili shënoi me kokë.

Të përzgjedhurit e trajnerit Bajrami edhe pse numerikisht ishin më pak, vazhduan të sulmojnë, por goli i ngushëllimit erdhi shumë vonë nga Darbo për rezultat përfundimtar 2-1, kështu që skuadra jonë mbylli këtu edhe garat evropiane, edhe pse në këtë rast ishte kundërshtar i denjë dhe në momente më i mirë.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Për Shkupin rastet, kualifikimi për Neftchin

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!