Përfundojnë përgatitjet në Antali, sonte kthimi në Shkup

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e Shkupit sot ka zhvilluar stërvitjen e fundit gjatë qëndrimit 15 ditor në Turqi, ku me ndeshjet e zhvilluara kontrolluese dhe programin e hartuar stërvitor nga stafi i trajnerëve, është arritur qëllimi që sa më të përgatirur ta fillojë sezonin pranver që nisë me 14 shkurt, kur skuadra nga Çairi përballë do të ketë ekipin e Akademija Pandev.

Fillimisht stafi i trajnerëve janë shumë të kënaqur që asnjë nga futbollistët nuk kishin lëndime të rënda dhe kështu në këtë mënyrë i gjithë ekipi do të jetë i gatshëm për sfidën e parë të gjysmë sezonit pranveror.

Shkupi gjatë qëndrimit 15 ditor në Antali, ka zhvilluar pesë ndeshje kontrolluese, fillimisht luajti me Qarabagun duke barazuar pa gola të shënuar, i njejti ishte edhe edhe rezultatin me ukrainasit e FC Stal, ndërsa disfatën e vetme e shijuan nga ekipi boshnjak, Çeilku i Zenicës. Më pas pason barazimi tjetër 1:1 ndaj ukrainasve të Chornomorets Odessa dhe në fund mbyllen kontrollueset me fitore 2:1 ndaj ekipit të kampionatit të Kazakistanit, FC Okzhetpes.

Ekspedita e FC Shkupit sot pasdite udhëton drejt Shkupit dhe arritja e tyre pritet në orët e mbrëmjes. Trajneri Nuhiu do ti lejë dy ditë të lirë futbollistët, për të filluar me stërvitje nga dita e enjte.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!