Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit e ka mbyllur sezonin vjeshtor, me ndeshjen e e kthimti të luajtur në kuadër të çerekfinales së Kupës së Maqedonisë, ku pas rezultatit pozitiv nga ndeshja e parë (1:1), sot ka pësuar disfatë me rezultat 0:2.
Edhe pse Shkupi në këtë ndeshje ishte nikoqire dhe me mbështetjen e madhe të tifozëve të tyre “Shvercerat” nuk arriti që të shfrytëzojë epërsinë nga ndeshja e parë.

Pjesa e parë përfundoi me barazim pa gola, ndërsa dy ekipet kishin nga disa gjysmë raste, duke mos arritur që ti konkretizojnë ato.
Vlen të përmendet në pjesën e parë rasti i mrekullueshëm i futbollistit të ri Omar Imeri, i cili në minutën e 24-të, goditi nga distanca por Gaçevski arriti të ndalë topin para portës.

Shkupi në pjesën e dytë luajti mirë dhe kishe raste të mira, por Vardari në dy momente theu mbrojtjen e çeliktë. Fillimisht shënoi në minutën 64-të, kur Nikollov me kokë mposhti portierin Zendeli.

Edhe pse Vardari kaloi në epërsi, Shkupi luajti lojë të mirë dhe shumë taktike, duke arritur shumë shpejtë të regjistroj dhe rastet e parë, ndërsa më të mirën e kishte Stojkoski i cili nga afërsia, vendosi që të godasë me kokë, por duke mos qenë preciz. Me sulmet e shpeshta që organizonte Shkupi, në minutën e 82-të, Maksimov arriti që të shënon gol për të vulosur fitoren e Vardarit.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!