Pionerët marrin fitore të thellë ndaj Renovës

Shpërndaje:

Në kuadër të xhiros së nëntëmbëdhjetë të Super Ligës për kategoritë e reja Pionerët (U16) të cilët udhëhiqen nga trajneri Erkan Murseli kanë shënuar fitore të rëndësishme për kreun e tabelës si mysafir ndaj Renovës me rezultat të thellë. Pionerët tani gjenden në pozitën e dytë me vetëm një pikë ndaj liderit dhe një ndeshje më pak pikërisht me Vardarin, ndeshje e anuluar më parë e cila drejtëpërdrejtë vendos se kush do të udhëheq tabelën e klasifimit. Pionerët e rinj pësuan disfatë të ngushtë, pasi që kishin avantazhë me një gol por nuk arritën që t’a mbajnë atë deri në fund të ndeshjes dhe pranuan dy gola. Ndeshjet e Juniorëve dhe Kadetëve të cilat duhej të zhvillon në stadiumin tonë ditën e martë u anulluan për shkak të rreshjeve të shiut dhe të njëjtat do ët zhvillohen ditën e premte duke filluar nga ora 14:00 (Kadetët), gjegjësisht nga ora 16:00 (Juniorët).

Pionerët (U16),

Renova – FC Shkupi 0:4

Golashënues për Shkupin: Hasan Mamuti ‘3, Besnik Ferati ’13, Musli Lika ’19, Rijad Idrizi ‘20

Pionerët e rinj (U15)

Renova – FC Shkupi 2:1

Golëshënues për Shkupin: Zaim Curri ‘20

Ndeshjet e rradhës:

Juniorët (U19)

E premte, 29.04.2016, ora 16:00, Stadiumi Çair

FC Shkupi – Renova

Kadetët (U17)

E premte: 29.04.2016, ora 14:00, Stadiumi Çair

FC Shkupi – Renova

Pionerët (U16)

E shtunë: 30.04.2016

Vardar – FC Shkupi

Pionerët e rinj (U15)

E shtunë: 30.04.2016

Vardar – FC Shkupi

Fatosat e akademisë së FC Shkupit këtë fundjavë nuk do të zhvillojën ndeshje për shkak të festave shtetërore dhe të njëjtat do të vazhdojnë fundjavën e ardhshme.

 

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT