Portiri Yurdakul nga Bursaspori te Shkupi

Shpërndaje:

Skuadra e Shkupit ka forcuar repartin e portës, duke sjëllë një nga portierët më perspektiv të Turqisë, 18 vjeçarin Canberk Yurdakul.

Portieri turk, i cili te Shkupi ka ardhur në formë huazimi deri në fund të sezonit, dje kishte stërvitjen e parë me ekipin dhe pritet që të jetë një përforcim edhe më i madh për skuadrën bardhekaltër, duke marrë parasysh talentin e tij të madh.

Ai te Shkupi erdhi nga skuadra e madhe turke Bursaspor, ndërsa është edhe anëtar i përfaqësueses turke për moshat U19.

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT