Rabotniçki – Shkupi luhet të dielën (22.11.2015)

Shpërndaje:

Gëzimi i futbollistëve pas barazimit 2-2Xhiroja e 15-të e Ligës së Parë të Maqedonisë ka pësuar një ndryshim, më saktësisht ndeshja KF Rabotniçki – FC Shkupi, që ishte vendosur të luhet të shtunën, me kërkesë të FFM-së, shkaku i transmetimit të ndeshjes, ka vendosur që të luhet të dielën me fillim në orën 13:00 në stadiumin e qytetit “Arena Filipi i Dytë”. Njëherit kjo do të jetë dhe ndeshja derbi e xhiros, ku do të takohen ekipet që e ndajnë pozitën e tretë dhe të katërt me vetëm një pikë dallim mes vete. Të përkujtojmë se në ndeshjen e parë FC Shkupi – KF Rabotniçki të luajtur në stadiumin e Çairit, dy ekipet i ndanë pikët pas rezultat të barabartë 1:1.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT