Ramadani: Ta fillojmë nga këtu rrugëtimin deri në finale

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit është nisur për në Pehçevë, ku do të luajë ndeshjen e parë të 1/16-tës, në kuadrë të edicionit të ri të Kupës së Maqedonisë.

Dueli i parë për kundërshtar të FC Shkupit i ka dhënë ekipin e ri të kategorisë së dytë, “Kit-Go”, skuadër që këtë sezon është me ambicie të larta për të bërë edhe një befasi në këtë rang garash.

Por trajneri i ekipit bardhekaltër nga Çairi, Zekirija Ramadani mendon se kjo është e mjaftueshme që futbollistët e tij ta marrin me seriozitet këtë ndeshje, pasi këtë sezon shpreson që të arrijë deri në finalen e këtyre garave.

“Respektojmë kundërshtarin dhe në këtë ndeshje do të futemi maksimalisht të koncentruar dhe me disiplinë në lojë duam të marrim fitore. E di se ekipi i Kit-Go ka ambicie të mëdha, por jam i sigurt në atë se ne këtë edicion duam të arrijmë në finale të Kupës së Maqedonisë”, ka thënë Ramadani.

Në këtë ndeshje nuk ka të drejtë loje Rron Broja që u ndëshkua me karton të kuq ndaj Pobedës, ndërsa rikthehet Ermedin Adem, pasi kishte ndalesë për vetëm një ndeshje pas kartonit të kuq që mori në Kratovë në ndeshjen e parë sezonale të luajtur me Sileksin 1:1.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!