Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Renova vetëm në pjesën e dytë më e mirë se ShkupiNë ditën e gjashtë të qëndrimit të tyre në Ohër ekipet e Shkupit dhe Renovës kanë luajtur ndeshje kontrolluese, ku skuadrat kanë matur forcat e tyre për të parëformën e futbollistëve.

Dy trajnerët e skuadrave Zekirija Ramadani i Shkupit dhe Qatip Osmani i Renovës ndeshjen e kishin filluar me 11-tëshet më të mira,duke treguar lojë shumë kualitative me shumë raste të në dy anët.

Të parët u kanosën shkupjanët me Besart Isenin i cili nga afërsia goditi vetëm portierin, ndërsa në anën tjetër i disponuar për të mbrojur ishte edhe Suat Zendeli i cili ndali goditjet e Lavdrim Skenderit, Ramizfaik Selmanit dhe Izair Eminit. Në dy raste tjera Shkupi kishte mundësinë për të avancuar megoditjet e Goran Maznov dhe Muharrem Bajramit.

Në pjesën e dytë dy ekipet luajtën me 11-tëshe të reja, por në këtë rast tetovarët u treguan më të fortë, pasi që në mesin e tyre kishin shumë futbollistë të njëmbëdhjetëshen e parë.

Në minutën e 15-të të pjesës së dytë i pari shënoi GjorgjiMojsov, e më pas portieri Jasir Bajrami kishte ndërhyrje të palejuar në 16-tëshe, ndërsa nga pika e bardhë shënoi Elmedin Rexhepi në minutën e 31-të.

Vetëm dy minuta mëvonë Erblin Shaqiri shënoi gol për avantazh 3:0, ndërsa në minutën e fundit gol për Shkupin shënoi Leonard Kallaba,i cili kishte mundësi të shënojë edhe një herë, nëse portieri nukdo e ndalonte goditjen etij të fortë.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!