Rruga për në gjysmëfinale kalon përmes Akademija Pandevit

Shpërndaje:

Sot është bërë tërheqja e dysheve çerekfinale në kuadër të Kupës së Maqedonisë së Veriut. Tetë skuadrat në mesin e të cilëve jemi edhe ne, janë pjesë e Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Shorti deshi që në çerekfinale të kemi përballë ekipin e Akademija Pandevit, me të cilët ndeshjen do ta luajmë në stadiumin “Mlladost” në Strumicë, me 24 ose 25 nëntor.

Kujtojmë se ekipi ynë deri në çerekfinale eliminoi dy ekipet e kategorisë së dytë, Sllogën nga Vinica me rezultat 1-2 dhe Kit-Go me rezultat 5-0.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT