SENGHOR: ME SHVERCERAT DO TË FITOJMË

Shpërndaje:

Në Stadiumin e bukur të Çairit, nesër, me fillim nga ora 13:00, do të zhvillohet ndeshja SHKUPI – Shkëndija, në kuadër të xhiros së 17-të të LPFMV-së.
Pas fitores kundër Skopjes, Shkupi kërkon fitoren e 13-të në këtë sezon nesër, kurse Shkëndija të 9-tën dhe kjo ndeshje do të jetë një derbi I vërtetë. Sipas Faustin Senghor, kjo ndeshje do të jetë El Klasiko e Maqedonisë.

“Të mërkurën është një El Klasiko e Maqedonisë nëse mund të them. Ne jemi të përgatitur mjaftueshëm për këtë ndeshje, qoftë taktikisht apo fizikisht. Do të jetë një ndeshje e mirë dhe ne jemi gati që ti marrim tre pikët në Çair, në shtëpinë tonë. Prania e tifozëve tanë në stadium do të na lehtësojë punën, sepse përkrahja e tyre është e mrekullueshme, ata këndojnë 90 minuta dhe gjithmonë na përcjellin në çdo stadium dhe në çdo qytet, pra edhe nesër së bashku me Shvercerat, do ta fitojmë këtë ndeshje”, tha Faustin Senghor para ndeshjes me Shkëndijën.

Kujtojmë që të gjitha biletat për këtë ndeshje do të jenë falas dhe skuadra jonë ka nevojë për përkrahjen e të gjithë qytetarëve dhe simpatizuesve të Shkupit, që së bashku ta mbajmë pozitën e pare në tabelë.
Ndërkohë, Shkëndija në tre ndeshjet e fundit në ligë ka tre fitore dhe renditet e treta në tabelë me gjithsej 30 pikë të grumbulluara.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT