SENGHOR: NESËR NJË DERBI I VËRTETË

Shpërndaje:

Në stadiumin e qytetit në Tetovë, nesër, duke filluar nga ora 15:00, do të zhvillohet ndeshja e xhiros së gjashtë, mes KF Shkëndija dhe FC Shkupi. Ndeshje kjo, e cila u anulua të dielën për shkak të tragjedisë që ndodhi në qytetin e Tetovës, ku humbën jetën të rinj e të moshuar pas një shpërthimi në spitalin modular për Kovid.

Para ndeshjes, për faqen tonë zyrtare, kësaj radhe, foli, mbrojtësi jonë, Faustin Senghor.

“Ndeshja e së nesërmes, do të jetë një derbi I vërtetë, një ndeshje e vështirë, por ne jemi gati dhe mjaft të përgatitur. E vështirë do të jetë edhe për shkak të tragjedisë që ndodhi në qytetin e Tetovës para disa ditëve, por në fund shpresojmë për një ndeshje të mirë për publikun.
Do të udhëtojmë për tre pikët e radhës, që të mbetemi në kreun e tabelës’’,
u shpreh Faustin Senghor.

Në dy ndeshjet e fundit, skuadra nga Tetova ka një fitore kundër Makedonija GP me rezultat 4-0 dhe në ndeshjen e fundit, barazuan 2-2, me Pelisterin në Manastir.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT