Shiu dhe erërat e forta anulojnë kontrolluesen me MTK-n

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupit në ditën e dhjetë të qëndrimit në Antalia të Turqisë, sot në program kishte edhe një ndeshje kontrolluese, ndërsa për kundërshtarë kishte ekipin e kampionatit hungarez, MTK Budapest.

Por në Antali ditëve të fundit koha ka qenë e ndryshueshme me reshje të shpeshta të shiut dhe me erë. Njëjtë ishte edhe sot dhe shkaku që kushtet klimatike nuk ishin të përshtatshme, (reshje të shiut dhe erëra të forta), ndeshja është anuluar.

Ekipi ka punuar në fitnes, ndërsa ndeshjen e radhës kontrolluese e luan me 02.02.2019 kundër ekipit boshnjak Sarajevo. Kryesia është duke punuar që të gjejë edhe një tjetër kundërshtarë, para se të luhet ndeshja e fundit ndaj Sarajevës.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT