Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupi ka zhvilluar edhe ndeshjen e dytë kontrolluese, ndërsa të parën në kuadër të fazës përgatitore që po zhvillon në qytetin e Ohrit.

DSC_9037

Shkupi për kundërshtare kishte ekipin e superligës serbe Mlladost Lluçani, ekip kjo që është në pozitën e shtatë nga 16-të ekipe sa ka liga dhe është shumë afër me pikë me pozitën e tretë që i mundëson kualifikim në Ligën e Evropës.
Miqësorja në Ohër filloi me dominim nga skuadra e Shkupit që disa herë tentoi që përmes kundërsulmeve me Florent Osmanin dhe Ardian Nuhiun të befasojë portierin serb Krznariq.

DSC_9018

Pikërisht në një aksion të shpejt në minutën e 23-të, në mënyrë të palejuar u ndaliua Besir Iseni, e më pas nga gjuajtja e lirë që ekzekutoi Nuhiu, i shkathë para portës kundërshtare u gjet Osmani qëshënoipër 1:0, me të cilin rezultat edhe u shkua në pushim 15-të minutës.
Pjesa e dytë sapo kishte filluar, më saktësisht në minutën e 47-të, serbët ishin para portës së Zendelit, por duke mos zhvilluar aksion të rrjedhshëm, topi i cili rrokullisej pa koordinim e gjeti Jovanoviqin, i cili thjesht me një prekje të lehtë barazoi shifrat në 1:1.
Në vazhdim Shkupii shte ekip më konkrete duke kërkuar fitore dhe sulmonte nga të dy krahët, në anën e majtë me Nuhiun dhe Osmanin, ndërsa nga e majta Finsik Zuka dhe Mevlan Murati shpesh herë ishin kanosje e rrezikshme për ekipin serb.

DSC_9083

Disa herë u kanosën edhe dy emrat e rinj të skuadrës, Filip Petkovski dhe turku Enes Akgun, e ky i fundit pikësisht në minutën e fundët arriti të nxjerrë një pelanti, pasi nga goditja e tij një mbrojtës i Mlladostit luajti me dorë. Nga pika e bardhë vendosi të godasë Dimitrija Llazarevski, i cili nuk arriti të jetë preciz.
Ndeshjen e radhës Shkupi e luan me 6 shkurt,ku për kundërshtar do të ketë ekipin e Teteksit.

FC Shkupi luajti me këtë formacion:
1. Suat Zendeli, 2. Dimitrija Llazarevski, 3. Sedat Berisha, 4. Bujamin Asani, 6. Mevlan Adili (Filip Janevski ’58), 6. Muharem Bajrami ( ’15 Fisnik Zuka), 7. Mevlan Murati, 8. Ardian Nuhiu (Miran Maksuti 87′), 9. Besar Iseni (Filip Petkovski ’58) 10. Edmedin Ademi, 11. Florent Osmani 1:0 ’23 (Enes Akgun ’71)
Golashënues: Florent Osmani 1:0 ’23, Jovanoviq 1:1 ’47

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!