Shkupi blen kartonin e Alvarezit dhe nënshkruan kontratë dy vjeçare

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

Një nga futbollistë më të mirë gjatë sezonit që lamë pas, padyshim se ishte kostarikani, Freddy Alvarez i cili në klubin tonë erdhi si përforcim i madh, por në formë huazimi nga skuadra e ADR Jicaral që garonte në kampionatin më të fortë të Kosta Rikas.

Alvarez erdhi te Shkupi verën e vitit 2020, dhe tani më i kishte skaduar kontrata e huazimit, por kryesia e klubit dhe stafi i trajnerëve duke parë potencialin e tij në mesfushë, ka blerë kartonin e tij, ndërsa në të njëjtën kohë të dy palët kanë nënshkruar kontratë dy vjeçare.

Vet paraqitjet e Alvarezit kanë bërë që edhe vlera e tij në tregun e futbollit të rritet, që nga momenti kur ai erdhi në Shkup, vlera e tij në transfermakt ishte 250 mijë euro, ndërsa tani kartoni i tij kap shifrat e 500 mijë eurove.

Në 32 paraqitje sa kishte këtë sezon, Alvarez ka arritur të shënon dy gola, ndërkohë është asistenti më i mirë i kampionatit me 13 të tilla, ndërsa një ndër futbollistë më të disiplinuar, pasi vetëm 3 herë është ndëshkuar me karton të verdhë.

Me blerjen e kartonit të Alvarez, Shkupi do të jetë edhe sezonin e ardhshëm me një mesfushorë të fortë, ndërsa sulmuesit do ta kenë shumë më lehtë për të shënuar gola.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT