Shkupi dhuroi 10 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Turqi

Shpërndaje:

Duke përcjellë situatën në shtetin e Turqisë që u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 rihter mbrëmjen e së premtes (24 janar), epiqendra më e fortë ka qenë pranë zonës së quajtur Elazig, ku u shënuan deri më tani 39 viktima dhe dëme të mëdha material, kryesia e FC Shkupit ka vendosur që të jep një donacion në vlerë prej 10 mijë eurove për këtë vend.

Të përkujtojmë se njëjtë si në këtë rast, kryesia e FC Shkupi dhuroi 10 mijë euro edhe kur ishte goditur Shqipëria në tërmetin e 26 nëntorit të vitit 2019.

Si klub u shprehim ngushëllime familjeve të viktimave dhe urojmë shërim sa më të shpejt të atyre që janë të lënduar.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT