Shkupi fillon përgatitjet për ndeshjen me Borecin

Shpërndaje:

Skuadra e Shkupit pas arritjes nga Antalia ku kaloi fazën kryesore të përgatitjeve, ka shfrytëzuar dy ditë pushim për tu ambientuar në klimën e vendit tonë, ndërsa sot në orët e pasdites ka zhvilluar seancën e parë stërvitore.

Ekipi ka punuar në atmosferë mjaft pozitive, ndërsa të gjithë futbollistët ishin në grumbullim dhe kanë vazhduar punën aty edhe ku e lan në Antalia.

Ekipi po bëhet tani më gati për sfidën e parë të sezonit pranveror, kur në stadiumin e Çairit për kundërshtar do të ketë ekipin e Borecit nga Velesi.

Të përkujtojmë se Shkupi sezonin vjeshtor e mbylli në pozitën e shtatë me 22 pikë të grumbulluara.

Ndeshja Shkupi – Boreci luhet të dielën me 16 shkurt, me fillim në orën 14:00.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT