Shkupi humbi tri pikë në Çair

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e Shkupit pas një pikë të madhe që kishte marrë javën e parë ndaj Vardarit, ka humbur në shtëpi nga Rabotniçki me vetëm një gol, të cilin e shënoj qysh në minutën e 28-të Leon Najdovski. Shkupi tentoi gjatë gjithë ndeshjes të shënoj, por në asnjë moment nuk kanosi rrezikshëm portën kundërshtare.

Në stadiumin e Çairit, skuadra kuadër të xhiros së dytë të Ligës së parë futbollistike të Maqedonisë, Shkupi ishte nikoqire e ekipit të Rabotniçkit, ku ndeshja u luajt në kushte dhe kohë të mirë. Por në fund tri pikët shkuan në konton e mysafirëve, të cilët shënuar fitore me rezultat minimal 1:0.

Që në fillim të ndeshjes të parët që u kanosën me rast konkret, ishin mysafirët, kur futbollisti i ri Elif Elmaz në minutën e pestë kishte rast për të hapur rezultatin. Në të gjashtëmbëdhjetën Ivanovski përsëri dërgoi një goditje të fortë, por fat që në portën e Shkupit ishte portieri Suat Zendeli. Si rezultat i aksioneve të shpeshta të mysafirëve, në minutën e 29-të, pas një krosimi të Emir Sahitit, me kokë shënoi Najdovski.

Deri në fund të pjesës së parë pas pranimit të golit, iniciativa kaloi në anën e futbollistëve të Shkupit, të cilët përmes Florent Osmanit, Besar Isenit, dhe Muharrem Bajramit tentuan disa herë që të barazojnë por rezultati mbeti i pandryshuar. Rastin më të mirë në pjesën e parë për Shkupin e kishte Husein Demiri në minutën e 42-të, por portieri Shishkovski me një kërcim akrobatik largoi topin i cili kishte drejtim të përfundoj në rrjetë.

Edhe në pjesën e dytë Shkupi filloi me shanse, duke treguar dominim gjatë gjithë 45 minutave, duke tentuar që të shënojnë golin e barazimit, por mysafirët me shumë xhelozi e ruajtën epërsinë. Kur Shkupi ishte i tëri në sulm, nga ana tjetër nga një kundërsulm Herera kanoi portën e Zendelit. Shkupi deri në fund vazhdoi presionin ndaj Rabotniçkit, ndërsa rreziku më i madh për Shishkovski ishte goditja e Fatmir Arifit në minutën e 81-të, por rezultati nuk u ndryshua deri në fishkëllimën e fundit të referit Marjan Eckoski.

SHKUPI – RABOTNIÇKI 0:1 (0:1)

Stadiumi i Çairit në Shkup

Shikues: /

Arbitër: Marjan Eckoski

Arbitra anësorë: Aco Macevski dhe Llaze Çakarevski

Arbitri i katërt: Josip Barton

Delegat: Zoran Nedev

Golashënues: Leon Najdovski ’29 (Rabotniçki)

Kartona të verdhë: M. Bajrami dhe B. Asani (Shkupi), ndërsa B. Najdenov (Rabotniçki)

Karton i kuq: /

SHKUPI: Zendeli, Bajrami, Adili, Kadriu (’79 Arifi), Demiri, Iseni, Janevski (’63 Zuka),Berisha, Osmani (‘87 Ademi), Asani dhe Llazarevski

Trajner: Visar Ganiu

RABOTNIÇKI: Shishkovski, Najdovski, Mitrev, Najdenov, Siljanovski, Markoski (61′ Galiç), E. Sahiti (63′ Herera), Elmaz (54′ Duranski)., Naumçevski, Ivanovski, Trajçevski.

Trajner: Viktor Trenevski

 

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!