Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Shkupi kala që nuk mposhtetSkuadra e Shkupit nuk e ka ndërmend të ndalë hovin e të qenit skuadra e pamposhtur në kampionatin e Ligës së Dytë. Futbollistët e trajnerit Zekirija Ramdani kanë shënuar dhe fitoren e 10-të sezonale, kësaj radhe duke e mundur Euromilkun me rezultat 4:2, ndeshje kjo e luajtur në stadiumin e Çairit në Shkup.

Shkupi edhe këtë ndeshje e filloi me sulme të një pas njëshme duke e rrezikuar portën kundërshtare, ndërsa në 5 minutat e fundit të pjesës së parë u shënuan dy gola. Fillimisht Besart Iseni shënoi me kokë në minutën e 40-të, ndërsa pas një Muharrem bajrami ka realizuar nga pika e bardhë në fishkëllimën e gjyqtarit në minutën e fundit të pjesës së parë. Në pjesën e dytë, Stankovski shënoi pas asistimit të Nuhiut në minutën e 52-të, por rezultat 3:0 si duket la shumë zbrazëtirë në brojtjen e Shkupit e cila për dy minuta pranoi dy gola. Askentiev shënoi në minutën e 61, ndërsa Lamallari nj minutë më vonë. Por fitoren e Shkupit vulosi lojtari i ndeshjes në këtë duel, Ardian Nuhiu, i cili nga fusha e ekipit të tij arriti tu ikë mbrojtësve të tij dhe të shënoj golin e sigurisë dhe të fitores. / fcshkupi.com /

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!