Shkupi kokëlartë largohet nga garat evropiane

Shkupi ka mbyllur aventurën evropiane, por duke treguar se vërtet ka një ekip të madhe që mundë të mbahet edhe me gjigantët evropian. Dy ndeshje të luajtur ma skuadrën 54 herë kampione të Skocisë, Glasgow Rangers, ku Shkupi në asnjë moment nuk ishte skuadër indiferente, por shpesh herë edhe më e rrezikshme.

Në ndeshjen e sotme gjithçka filloi me matjen e forcave nga dy ekipet, duke rrezikuar portat me disa aksione të mira, ndërsa lufta më e madhe zhvillohej në mesfushë. Goditjen e parë e dërgoi Ilijoski në minutën e 16-të, ndërsa portieri MecGregor e dërgoi topin ën rivënie nga këndi. Ekipi i trajnerit Zekirija Ramadani kishte disa shanse të njëpasnjëshme në intervalin e dy minutave, por për fat të keq për bardhekaltërit nuk kishte gol.

Shkupi në minutën e 35-të, beti pa shërbimet e Basilio Ndong, i cili u detyrua të lërë fushën shkaku i lëndimit, ndërsa në vend të tij luajti Shabani.

Pjesa e parë u mbyll pa gola të shënuar, ndërsa edhe pjesa e dytë ishte me lojë identike që lufta më e madhe ishte në mesin e fushës. Të gjithë në stadium pritnin që së paku të shohin një gol, ndërsa më afër për të bërë këtë ishte Muarem i cili u gjet i vetëm para portierit MecGregor, por që në fund topi u devijua në rivënie këndore.

Deri në fund nuk kishte ndonjë kanosje më të rrezikshme, që në fund ndeshja të mbyllet me rezultatin 0:0, që Shkupin eliminon nga garat evropiane, pasi që në Glasgow kishte pësuar disfatë 2:0. Shkupi kështu tregoi se është gati tani më për sfidat e radhës që me shpresë edhe sezonin e ardhshëm të jetë përfaqësuese e ndeshjeve evropiane.

Shkupi: Zendeli, Tipuriç, Bilali, Muarem (Ismaili), Broja, Basilio (Shabani), Krivanjeva, Ilijoski, Vujçiç (S. Muharemi), Stojkoski dhe Adem.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Shkupi kokëlartë largohet nga garat evropiane

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!