Shkupi largon nga ekipi koreanin Bae

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupi ka larguar nga ekipi i saj koreanin Bae Boemgeun. E gjithë kjo ka ardhur si rrjedhojë e mosdisiplinës që ka treguar futbollisti korean, edhe atë në disa raste në seancat stërvitore.

Përjashtimi ka ardhë një disa ditë para ndeshjes me Mlladostin, kur ekipi po stërvitej në stadiumin e Çairit, ndërsa incidenti ka ndodhur me futbollistin Florent Osmani.

Bae Boemguan

“I kemi tërheq vërejtjen disa herë për gabimet që ka bërë, ndërsa kësaj radhe ishte e pa tolerueshme pasi që ai u kap me futbollistin më të disiplinuar dhe më të mirë të skuadrës tonë, Florent Osmanin. Sigurisht se ne i kishim shqiptuar disa herë masa disiplinore, por në këtë rast si kryesi menduam që në mesin tonë nuk ka vend për futbollistë të tillë që paraqesin probleme në vazhdimësi”, kanë thënë nga kryesia e klubit të Shkupit.

Koreani Bae Boemgeun në fanellën e Shkupit kishte gjatë sezonit tetë paraqitje, duke shënuar vetëm një gol në duelin ndaj Metalurgut.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT