Shkupi me dominim të plotë, mori vetëm barazim

Pas pauzës 10 ditësh për shkak të angazhimeve të reprezentacionit të Maqedonisë për ndeshjet kualifikuese për Botërorin Rusi 2018, sot janë kthyer në program ndeshjet e Ligës së Parë.

dsc_0758

Edhe pse skuadra e Shkupit e kishte filluar lojën me një ekip të përzier, pasi që ka javë të tëra që ekipin e kanë prekur lëndimet e njëpasnjëshme të futbollistëve që e filluan shumë mirë sezonin, të mërkurën Shkupi ishte edhe pa Aliou Traore, i cili shkaku i angazhimeve me reprezentacionin e Gabonit, ishte jashtë 18-tëshes së parë. Por kjo nuk bëri që futbollistët të mos japin maksimumin në këtë ndeshje, duke e dashur me çdo kush fitoren.

dsc_0751

Që nga fillimi e deri në fishkëllimën e fundit të referit kryesor Dimitar Meçakorvski, Shkupi ka sulmuar portën e Vançe Mançevskit, që vështirë ishte të mposhtej, nga futbollistët e Pobedës, të cilët kishin ardhur në Çair, që të gjithë të radhiten para portës së tyre.

Pas disa minutave lojë, Shkupi u kanos përmes sulmuesve Lambin, ndërsa kohë pas kohe kërkonin goline dhe dy sulmuesit e krahut Zuka dhe Osmani.

Pikërisht kur Shkupi arriti të dominojë me lojë, ishte minuta e 28-të, që nga një sulm i udhëhequr prej Besar Isenit, topin të merr më pas Fisnik Zuka, i cili me një goditje të fortë nga e majta dërgoi topin në rrjetin e Mançevskit.

dsc_0773

Kur të gjithë menduan se tani më porta e Pobedës, do të jetë më lehtë për të shënuar, një kundërsulm i shpejtë bëri që Sharkoski të barazojë në minutën e 33-të.

Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë, që në të dytën Shkupi të vazhdojë edhe më shumë të sulmojë, duke mos i lejuar kundërshtarët për asnjë moment të nisen drejt portës së Zendelit.

dsc_0812

Mirëpo goditjet e Osmanit, Isenit, Asanit, Ademit, Llazarevskit, Adilit dhe Bajramit në asnjërin tentim nuk përfundoi pas shpinës së Mançevskit, i cili kishte shumë punë në këtë ndeshje.

dsc_0805

Me këtë barazim Shkupi mbetet në pozitën e shtatë, me 15 pikë të tubuara, ndërsa përballjen e radhës do ta luajë si mysafire në Manastir kundër Pelisterit. Ndeshja do të luhet të dielën me datë 20 nëntor, me fillim nga ora 13:00.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Shkupi me dominim të plotë, mori vetëm barazim

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!