Shkupi me dy fitore ndaj Novacit mbetet në ligën e parë

Skuadra e FC Shkupi edhe sot ka shënuar fitore me rezultat 1:3 ndaj Novacit, dhe kështu me rezultat të përgjithshëm 7:2 (4:1) ka siguruar edhe sezonin e ardhshëm 2017/18 të jetë në mesin e më të mirëve në kampionatin e Ligës së Parë futbollistike të Maqedonisë.

Në duelin e dytë trajneri Ardian Nuhiu kishte lënë të pushojnë numrin më të madh të futbollistëve, shkaku i obligimeve të agjërimit, ndërsa futbollistët më të rinj edhe një herë shfrytëzuan shansin për të luajtur një ndeshje që do të jetë përvojë më shumë edhe për sezonet në vazhdim.

Shkupi e filloi shumë mirë ndeshjen, duke marrë iniciativën që nga fillimi i ndeshjes, kështu që në minutën e 28-të ishte futbollisti i ri Fatih Ismaili që shënoi golin e tij të parë zyrtarë me fanellën e Shkupit. Edhe pse deri në fund të pjesës së parë Shkupi kishte edhe disa raste me anë të Bunjamin Shabanit dhe kapitenit Ermedin Adem, në pushim u shkua me këtë epërsi.

Pjesa e dytë filloi po me të njëjtin ritëm, ndërsa trajneri Nuhiu u dha mundësi edhe tre futbollistëve të rinj, siç janë Besir Ramadani, Xhavit Mamuti dhe Jasir Asani, ndërsa nga loja u larguan Sedat Berisha, Filip Janevski dhe Bunjamin Shabani.

Në minutën e 50-të, kapiteni i Shkupit Ermedin Adem shënoi përsëri ndaj Novacit, ndërsa ky ishte gol për epërisnë me 0:2. Por vetëm 13 minuta më vonë Bllagoja Naumovski shënoi për 1:2. Edhe në golin e tretë që shënoi Shkupi, autor ishte një nga futbollistët që premtojnë shumë, Xhavit Mamuti.

Deri në fund të ndeshjes, Shkupi kishte edhe disa raste për të shënuar, por asnjë nga to nuk u konkretizua.

FC Shkupi e filloi ndeshjen me këtë formacion: Burhan Mustafa, Altin Sefo, Edis Maliqi, Besart Krivanjeva, Bunjamin Shabai , (Jasir Asani) Filip Janevski (Xhavit Mamuti), Sedat Berisha (Besir Ramadani), Fatif Ismaili, Fisnik Zuka, Emmanuel Mbella Ermedin Adem,

Në bankën rezerve ishin: Suat Zendeli, Agon Elezi, Bujamin Asani dhe Bejtulla Avdullai

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Shkupi me dy fitore ndaj Novacit mbetet në ligën e parë

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!