Shkupi ndezi motorët, i pranishëm edhe Muarem

Skuadra e FC Shkupi pas 20 majit, kur edhe ishte lëshuar në pushim të merituar, sot futbollistët futbollistët i janë përgjigjur thirrjes së parë të trajnerit Zekirija Ramadani, të cilët d të fillojnë një sezon edhe më të vështirë se ajo që kemi lënë pas. Shkupi pas 14 viteve u rikthehet garave evropiane.

Në thirrjen e parë të Ramadanit kishte edhe disa mungesa me arsye, ku futbollistët si Rron Broja, Basilio Ndong dhe Mariano Ondo kanë marrë edhe disa ditë pushim nga trajneri shkaku i ndeshjeve që kishin me përfaqësueset e tyre, ndërsa gjithashtu u është dhënë leje për pak më shumë pushime dhe Bllazhe Ilijoski, Bllagoja Ljamçevskit, Toni Tipuriçit dhe Stefan Vujçiçit.

Ditëve të para trajneri Ramadani nuk planifikon që të ngarkojë shumë ekipin, duke filluar me stërvitje të lehtë, që do të jetë edhe një uverturë për fazën e dytë.

Shkupi do të vazhdojë me stërvitje në Shkup deri në fund të muajit qershor, ku pritet që të ketë edhe ndonjë ndeshje kontrolluese, ndërsa pasi që të bëhet tërheqja e shortit do të mësohet edhe dita kur do të udhëtohet për në Turqi, ku edhe do të zhvillohet faza kryesore e përgatitjeve.

Para futbollistëve pasi që foli trajneri Ramadani, futbollistët i përgëzoi për punën e bërë pronari i klubit Shefshet Demiri, i cili edhe një herë potencoi se do të bëjë të pamundurën që të plotësojë të gjitha kërkesat e tyre, ndërsa nga ta pret që të përmbushin pritmërit si ndaj kryesisë dhe stafit, por edhe ndaj numrit të madh të tifozëve të Shkupit.

Në grumbullimin e parë ishte edhe përforcimi i ri Muarem Muarem, i cili sot u prezantua me ekipin, që për të nuk janë të huaj, por që nga dita e nesërme edhe ai do të jetë pjesë e stëvitjeve.

 

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Shkupi ndezi motorët, i pranishëm edhe Muarem

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!