Shkupi përfundoi qëndrimin në Antalia

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupi sot ka përfunduar qëndrimin 15 ditor në kampin përgatitor që zhvilloi në Antalia të Turqisë.

Ndryshe FC Shkupi zhvilloi katër ndeshje kontrolluese në fazën përgatitore, duke regjistruar 3 barazime dhe një disfatë.

Fillimisht FC Shkupi luajti baraz përballë ekipit nga Kirgistani Neftchi Kockhor (0-0), barazoi me Çelikun e Bosnjë e Hercegovinës (2-2), ndërsa pësoi disfatë 0-1 nga Feronikeli. Barazoi me rumunët e FC Ripensia Timisoara.

Ekspedita e FC Shkupit, sot është nisur drejt Shkupit, ku ekipi do të ketë disa ditë pushim, që më pas të vazhdojë përgatitjet para fillimit të sezonit pranveror.
Shkupi ndeshjen e parë të sezonit pranveror e luan në Çair me 16 shkurt kundër Borecit të Velesit, me fillim në orën 14:00.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT