Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Shkupi shijoi barazimin e parëTreshja e gjyqtarëve nga Manastiri me në krye Toni Mitrevskin, në këtë ndeshje kanë bërë shumë gabime, duke i mohuar një penalti Shkupit, ndërsa në të shumtën e rasteve kanë referuar në dëm të skuadrës mysafire, për çka edhe kanë ndikuar në rezultatin përfundimtar të ndeshjes

Skuadra e FC Shkupi pas 6 fitoreve dhe 2 disfatave, së fundi ka arritur të nxjerrë edhe një rezultat të barabartë, kësaj radhe ka regjistruar edhe barazimin e parë në sezonin pranveror, ndërsa i dyti në tërë sezonin 2013/2014. Shkupi ka luajtur si mysafire me Maxhari Solidarnostin, e që rrjetat e asnjërës ekip nuk janë prekur gjatë 90 minutave. Kësisoj Shkupi mbetet në pozitën e 5-të me 41 pikë, një më shumë se Skopje që si mysafir me rezultatin 1:3 mundi 11 Oktomvrin.

Edhe pse pjesa e parë kaloi me dominim të skuadrës së Shkupit në fushë, rrjeti i ekipit të Maxharit nuk arriti të tundet.

Pjesa e dytë ishte shumë më dinamike, ndërsa në fushë trajneri Ramadani që nga minuta e parë aktivizoi edhe Ardian Nuhiun dhe Fisnik Zukën, futbollistët të cilët sollën edhe më shumë dinamizëm në sulm.

Gjithsesi skuadra nga Shkupi në këtë ndeshje nuk ishte e kënaqur vetëm me një pikë të fituar dhe sulmonte nga të gjitha anët, më afër për të shënuar ishte Gorna Stankovski, goditja e të cilit arriti të godasë vetëm shtyllën e portierit të Maxharit i cili tani më ishte mposhtur.

Treshja e gjyqtarëve nga Manastiri me në krye me Toni Mitrevskin, në këtë ndeshje kanë bërë shumë gabime, duke i mohuar një penalti Shkupit, ndërsa në të shumtën e rasteve kanë referuar në dëm të skuadrës mysafire, për çka edhe kanë ndikuar në rezultatin përfundimtar të ndeshjes. Maxhari për disa minuta luajti me një futbollist më pak.

Ndeshjen e radhës FC Shkupi e luan si nikoqire në Çair, ndërsa ky duel edhe do të jetë derbi i xhiros, kur do të luajnë kundër liderit të tabelës, skuadrës së Sileksit. / fcshkupi.com

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!