Shkupin nuk e ndali as Gostivari

Shkupin nuk e ndali as GostivariShkupi nuk ka të ndalur, ka vazhduar serinë e fitoreve, duke e shijuar edhe fitoren e shtatë nga shtatë ndeshjes. Sot Shkupi ka dalë fitues edhe në një derbi, ndërsa kësaj radhe si mysafire e Gostivarit, ndeshje kjo që përfundoi me rezultat 1:2.

Në një atmosferë tepër sportive, ku dëshmi për këtë ishte atmosfera e krijuar në stadium nga ana e dy grupeve të tifozëve “Shvercerat” nga Shkupi dhe “Kastriotët” nga Gostivari të cilët brohoritën dhe mbështeten  ekipet e tyre në të njëjtën tribunë, ndërsa në disa raste ata edhe kënduan së bashku.

Pjesa e parë ishte pothuajse e barabartë, edhe pse në disa raste vendasit kishin mundësin edhe të kalojnë në epërsi, por portieri Zendeli dhe mbrojtja e Shkupit edhe një herë treguan se jo rastësisht që nga fillimi i kampionatit kanë pranuar vetëm 4 gola.

Me të filluar pjesa e dytë, shënoi dy gola, fillimisht Ardian Nuhiu realizoi në minutën e 47 dhe më pas Nuhiu ishte asistent në golin e dytë që e shënoi Goran Maznov në minutën e 53.

Gostivari shfrytëzoi vetëm një rast, ndërsa kjo ndodhi në fund të ndeshjes, kur para portës së Zendelit kishte një tollovi të madhe, e që referi akordoi penallti, të cilën e realizoi Brilijant Syla në minutën e 76-të, i cili zvogëloi rezultatin në 1:2.

Deri në fund nikoqirët tentuan edhe disa herë që të rrezikojnë portën e shkupjanëve, por me fishkëllimën e fundit të gjyqtarit Shkupi festoi edhe një fitore me shumë vlerë.

Shkupi nga minuta e 86 luajti me një futbollist më pak, pasi që futbollisti Besir Demiri u ndëshkua me karton të kuq, pas dy kartonëve të verdhë.

Të martën Shkupi është nikoqire e Makedonija Gj.P, ndeshje kjo që do të luhet në Çair me fillim në orën 15:30.

Vlen të ceket se para fillimit të ndeshjes tifozët e Gostivarit “Kastriotët” kishin dalë në hyrje të stadiumit për të pritur vëllezërit e tyre “Shvercerat”, të cilët u pritën me duartrokitje dhe këngë, e që dy grupet së bashku u futën në të njëjtën tribunë ku edhe kënduan deri në minutat e fundit.

Kryetari Ademi falënderon KF Gostivarin

Skuadra e Gostivarit ka treguar në mënyrën më të mirë se si duhet pritur një ekip vëllazërore edhe pse ndeshja ishte derbi dhe dy skuadrat kërkon pikët që do tu jepnin siguri më të madhe në kreun e tabelës. Këtë gjest e ka përshëndetur kryetari i FC Shkupi Ejup Ademi, i cili pas ndeshjes kishte takim me kryesinë e KF Gostivari. “Do të falënderoj publikisht të gjithë kryesinë e Gostovarit, drejtorin sportiv Argjend Beqiri, trajnerin, futbollistët, tifozët dhe të tjerët që janë pjesë e kësaj skuadre. Kishim nderin të jemi në një shtëpi ku vëllai është vëlla, andaj shpresojmë që ky bashkëpunim të vahdojë e kështu tua kthejmë edhe ne në Shkup”, është shprehur Ademi.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Shkupin nuk e ndali as Gostivari

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!