Shtatë futbollistë në testime te Shkupi

Skuadra e Shkupit pas ndeshjes kontrolluese që luajti ndaj Ballkanit të Kosovës (3:2), kishte një ditë pushim, ndërsa prej sot futbollistët u janë kthyer stërvitjeve.

Pikërisht gjatë ditës së sotme në skuadër kanë arritur edhe shtatë futbollistë, të cilët do të jenë nën vëzhgimin e stafit të trajnerëve, të udhëhequr nga krye shefi Zekirija Ramadani, i cili do të ketë mundësi të përzgjedhë dy deri tre nga ta.

Skautët e skuadrës së FC Shkupi që në vazhdimësi kanë përcjellë futbollist për ekipin tonë, kanë sjellë shtatë futbollistë, të cilët kanë plotësuar kriteriumet e tyre, por fjalën përfundimtare se kush nga ta do të mbetet te Shkupi për sezonin e ri, do ta ketë trajneri Zekirija Ramadani, ndërsa të tjerët do të jenë të huazuar nëpër klube të tjera jashtë Maqedonisë.

Me këtë kryesia dëshiron të tregojë se Shkupi po punon për një të ardhme më të mirë, pasi që në të njejtën kohë u ka ofruar kontrata edhe futbollistëve nga shkolla e futbollit, por edhe duke sjellë futbollistë nga jashtë.

Emrat e futbollistëve të cilët sot ju bashkuan ekipit:

Ebere Ogadi EZEORA luan në pozitën e mesfushorit vjen nga Oyah Sports FC nga Nigeria

Onyebuchi Emmanuel IFEANYI luan në pozitën e mbrojtësit Oyah Sports FC nga Nigeria

Oluwasegun Oluwatobi OLALERE luan në pozitën e mbrojtësit dhe vjen nga Clique Sports Academy nga Nigeria

Armel Bradji DAKOURI është mesfushor dhe vjen ekipi AFAD Djékanou nga Ishujt Fare

Abulkadir ZANGO mbrojtës i krahut të djathtë, vjen nga ekipi Niger Tornadoes nga Nigeria

Moussa MARONE që vjen nga ekipi Casa Sport luan sulmues i krahut të djathtë dhe vjen nga Senegali

Faustin SENGHOR mesfushor nga Senegali që ka luajtur te Casa Sport.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Shtatë futbollistë në testime te Shkupi

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!