Shumë shanse, por asnjë gol

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

Ka përfunduar edhe një ndeshje me rezultatit më të padëshiruar si për tifozët ashtu edhe për skuadrën e Shkupit, ku në duelin me Sileksin duhej të ndaheshin pikët, ndërsa dy rrjetet e portierëve Zendeli dhe Mitroviq mbetën të paprekura.

Skuadra e Shkupit edhe pse me dominim total në 90 minuta, nuk arriti që të shënojë fitore në duelin me Sileksin. Raste të njëpasnjëshme, sidomos në pjesën e dytë kishte pothuajse i gjithë ekipi, por në portë ishte i pakalueshëm portieri Milan Mitroviq.

Florent Osmani në duel me mbrojtjen e Sileksit

Shkupi ishte në situatë të palakmueshme, 15 minuta para fundit, kur e4dhe u regjistruar rasti i vetëm gjatë gjithë ndeshjes për mysafirët.

Nga një gabim i Mevlan Adilit, porta kishte mbetur pa asnjë mbrojtës, dhe përballë dy sulmuesve në këtë situatë kishte mbetur i vetëm Suat Zendeli, i cili me mjeshtri mbrojti gol të pastër.

Ashtu sikurse kalonin minutat, sulmet e Shkupit vetëm që shtoheshin drejt portës së Sileksit, në disa raste edhe portieri Mitroviq ishte me fat, pasi terreni i vështirë i pamundësonte futbollistëve tanë që të nxjerrin maksimumin.

Futbollistët u duartrokitën nga tifozët

“Ne u treguam se e dëshironim me çdo kusht këtë fitore, e dhamë maksimumin, por ja që fati nuk ishte në anën tonë edhe kësaj radhe. Mendoj se me rastet që krijuam duhej së paku të shënonim edhe në këtë ndeshje 3 gola. Duhet pranuar se edhe portieri mysafir ishte në formë të mirë, ndërsa futbollistët kundërshtarë që në fillim u treguan se kishin ardhur për tu mbrojtur dhe për të marrë një pikë. Mos të harrojmë se kishim mundësi që të denohemi në këtë ndeshje, nga gabimi katastrofal i Mevlan Adilit,por fat që kemi portierin më të mirë në kampionat dhe na shpëtoi edhe në këtë duel”, ka thanë trajneri Zekerija Ramadani.

Ndeshjen e radhës skuadra e Shkupit e luan të dielën e ardhshme përsëri në cilësinë e nikoqirit, ndërsa do të pret ekipin e parafundit në tabelë, Mlladost CD.

 

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT