Skauti i Arsenalit Bennett vjen në ndeshjen Shkupi – Vardari

Derbi ndeshja e të dielës në mes ekipit të FC Shkupi dhe Vardarit ka zgjuar interes të madh jo vetëm në vendin tonë, por edhe te skaut të ndryshëm evropian, ndërsa sot në postën elektronike të klubit tonë, ka arritur kërkesë zyrtare nga departamenti i skautëve të një nga klubet më të mëdhenj evropian dhe të Premier Ligës Angleze, Arsenali.

Bëhet fjalë për skautin Bobby Bennett, i cili do të jetë mysafir special i Shkupit, në përballjen e të dielës ndaj Vardarit, për të monitorojë disa lojtarë nga të dy klubet. Në kontaktet mes dy klubeve mësohet se udhëtimi i zyrtarit të Arsenalit do të bëhet ditë më herët në Shkup, ndërsa ai do të jetë mysafir i kryetarit të klubit Ejup Ademi dhe se kjo është fillimi i bashkëpunimit me skuadrën angleze, e cila është e mirënjohur për rrjetin e saj të skautëve dhe zbulimin e talenteve. Përfaqësuesi i Arsenalit gjatë kësaj kave do të përcjellë disa ndeshje, ndërsa përzgjedhja e tij ka qenë që nga tri ndeshjet që do të ndjek, një prej tyre të jetë dhe derbi i Maqedonisë që do të luhet këtë fundjavë mes Shkupit dhe Vardarit. Ende nuk dihet se cilët futbollist janë në fokus të skautëve të Arsenalit, i cili duket se ka nuhatur talentet e reja edhe në futbollin e Maqedonisë.

Skoiti i Arsenalit, 66 vjeçari Bobby Bennett është një ish-futbollist anglez, që ka luajtur si sulmues me ekipet si Southend United dhe Scunthorpe United.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Skauti i Arsenalit Bennett vjen në ndeshjen Shkupi – Vardari

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!