Stojkoski: Shpresoj të kthehemi me tri pikë

Shpërndaje:

Të dielën në program është java e 23-të e Ligës së Parë të Maqedonisë, ku skuadra e Shkupit do të udhëtojë në Kratovë, në përballjen si mysafire me Sileksin.

Por në ekipin bardhekaltër nga Çairi mbretëron optimizëm dhe në një atmosferë pozitive pritet edhe ndeshja e radhës, duke potencuar se përballja do të jetë mjaft e vështirë, por duke shpresuar se më në fund edhe fati sportiv do të jetë në anën tonë.

Dy ekipet janë në pozitën e tretë dhe të katërt dhe kjo është një ndeshje shumë me rëndësi për vazhdimin e kampionatit.

Pikërisht në duelin e sezonit vjeshtor, Shkupi kishte fituar në Kratovë me rezultat minimal 0:1, ndërsa autor i golit ishte mesfushori ofenziv Kristija Stojkoski.

“Shkojmë në një nga udhëtimet më të vështira në kampionat dhe një terren ku kundërshtarët vështirë fitojnë pikët. Në pjesën e sezonit pranveror treguam se kemi kualitet dhe se luftojmë për një pozitë që dërgon në Evropë, por fati sportiv nuk ishte në anën tonë në dy ndeshjet e fundit, kështu që nga pozita e fituesit, duhej të shpëtojmë në minutat e fundit. Kjo ndeshje është në një mënyrë duel i drejtpërdrejtë me një nga konkurrentët tanë për Evropë, kështu që shpresoj se do të kthehemi me tri pikë nga udhëtimi ynë, ashtu sikurse ishte në duelin tonë sezonin e kaluar, kur ishim mysafir në Kratovë”.

Skuadra e Shkupit për ndeshjen ndaj Sileksit mungesë të vetme do të ketë Stefan Vujçiçin e lënduar. Përballja Sileksi – Shkupi luhet të dielën me fillim në orën 14:00, ndërsa drejtësinë do të ndajë referi Aleksandar Stavrev.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT