Super përforcim, mbrojtësi austriak Tipuriç vjen te Shkupi

Shpërndaje:

FC Shkupi godet fuqishëm në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, pasi në orët e fundit arriti që të sigurojë firmën e qendër mbrojtësit austriak me prejardhje nga Bosnja e Hercegovina Toni Tipuriç, i cili vjen te bardhekaltërit si agjent i lirë.

Tipuriç ka venë firmën në kontratën 18 mujore dhe në ditët në vijim do i bashkohet ekipit. Mbrojtësi korpulent nga Austria, Tipuriç është 27 vjeçar dhe luan në pozitën e qendërmbrojtësit.
Mbrojtësi shtatlartë (1.90 cm) që është lindur në Sarajevë, hapat e para të karrierës i ka shënuar në futbollin austriak te skuadra Post Vien, pas së cilës ka luajtur për skuadrat e njohura të Superliges së Austrisë, si Admira Vjenë e Austria Lustenau, para se të kalojë në Pemier e futbollit estonez te skuadra e Levadias, ku ka shënuar 18 paraqitje dhe ka shënuar 5 gola.

Kjo ka sjellë angazhimin e tij te skuadra Zlate Moravce në Ligën e Parë të Sllovakisë, ku ka qëndruar një sezon dhe më pas kalon në ligën më të mirë kroate te Cibalia, prej ku ka marrë ftesë për të luajtur në Ligën e Parë të Rumunisë te skuadra e Konkordia Çajna. Edhe pse ishte i kërkuar nga shumë klube elitare nga Evropa dhe Liga e Parë e Maqedonisë, Toni Tipuriç zgjodhi të vesh fanellën e FC Shkupit.

Welcome to FC SHKUPI Toni Tipuric
Mirë se vjen te FC Shkupi Toni Tipuriç

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT