Tandina: Ndeshje e një rëndësie të veçantë

Skuadra e Shkupit pas dy ndeshjeve të luajtura në fushë mysafire, të dielën do të kthehet në stadiumin e Çairit për të pritur ekipin e Rabotniçkit, ndeshje kjo e javës së 27-t, të Ligës së Parë.

Padyshim se në këtë rast fitorja është mase e nevojshme dhe ekipi duhet të japë maksimumin për të rikthyer atmosferën pozitive dhe rezultatet që do të mundësojnë edhe më tutje të jetë në garë për pozitë më të lartë në tabelë.

Për këtë ndeshje për mediet është prononcuar futbollisti nga Mali, Maharafa Tandina, i cili ka thënë se të gjithë janë të motivuar për këtë përballje.

 “E filluam shumë mirë gjysmë sezonin pranveror, por ja që tani më kemi pas vete katër disfata. Por ndeshja e radhës është e një rëndësie të veçantë për ne, që të rikthehemi tek suksesi. Dëshirojmë që të kemi një fillim të mbarë. Padyshim që jemi të motivuar për këtë përballje, kemi kualitet të mirë dhe ne kemi qëllimet tona deri në fund të sezonit. Besoj se do ta bëjmë atë që duhet bërë në këtë ndeshje”, ka thënë sulmuesi i krahut nga Mali, Maharafa Tandina.

Shkupi edhe në këtë ndeshje do të ketë një mungesë, sulmuesi Viktor Angelov kishte marrë një lëndim në përballjen me Renovën dhe paraqitja e tij është në dyshim. Ndeshja Shkupi – Rabotniçki luhet të dielën me fillim në orën 15:30 në stadiumin e Çairit, ndërsa drejtësinë do ta ndajë arbitri Dejan Jakimovski.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Tandina: Ndeshje e një rëndësie të veçantë

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!