Të dielën përballemi me Akademia Pandevin

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ekipi nesër (22.09.2019) do të përballet në transfertë me FK Akademia Pandevin në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 7-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. 

Në situatë kur trajneri i ri Qatip Osmani do të nis me punë nga dita e hënë (23.09.2019), bardheblutë vazhdojnë punën nën udhëheqjen e teknikut Orhan Abdi dhe kanë kryer përgatitjet e duhura për takimin me skuadrën nga Strumica. 

FC Shkupi në ndeshjen e nesërme do të jetë i kompletuar, pasi trajneri në formacionin titullar mund të llogarisë në shërbimet e Marin Jurinës dhe Filip Stojanovskit, të cilët munguan në ndeshjen e fundit, i pari për shkak suspendimit që vuante për dy takime, ndërsa mbrojtësi i djathtë mungoi vetëm një ndeshje për shkak kartonave.

Pas një pauze të gjatë portieri Igor Aleksovski ndjehet i gatshëm për të luajtur në ndeshje zyrtare dhe do të udhëtojë me ekipin në Strumicë.

Sa i përket futbollistëve tjerë të gjithë do të jenë në dispozicionin e stafit teknik, me këta të fundit që do të vendosin për 11-shen ideale para ndeshjes. 

Takimi FK Akademia Pandevi vs FC Shkupi do të zhvillohet nesër (e diel, 22.09.2019) në stadiumin “Mladost” në qytetin e Strumicës, duke nisur nga ora 15:30. 

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!