Të shtunën miqësore me Gjilanin

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupit pas rikthimit nga Antalia, tani më është adaptuar në klimën vendore në Maqedoni dhe po zhvillon përgatitjet finale, vetëm nëntë ditë para fillimit të sezonit pranveror. Ekipi është tani më i kompletuar dhe të gjithë futbollistët janë duke punuar nën urdhrat e stafit të trajnerëve, të udhëhequr nga strategu Umit Karan, i cili ka kërkuar edhe një kontrolluese para se të fillojë kampionati.

Kështu kryesia e klubit ka arritur akordin që të organizojë miqësore me ekipin e SC Gjilani të Superligës së Kosovës, skuadër kjo që kishte përfunduar sezonin vjeshtor e renditur në pozitën e katërt.

Ndeshja FC Shkupi vs SC Gjilani luhet të shtunën me fillim në orën 13:00 në stadiumin e kompleksit sportiv të FFM-s.

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT