Tri ndeshje kontrolluese para fillimit të sezonit

Shpërndaje:

Ekipi po vazhdon me stërvitje intenzive, duke u përgatitur për sezonin e ri 2019/20 në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Drejtuesit e skudrës në kuadër të kësaj faze përgatitore kanë përcaktuar edhe tre ndeshje kontrolluese, për të testuar formën e lojtarëve para nisjes së sezonit të ri në kampionatin vendor.

Ndeshjen e parë kontrolluese do ta luajmë me nën-kampionët e Kosovës, Prishtinën. Takimi me skuadrën nga kryeqyteti i kosovar do të të zhvillohet të shtunën (27.07.2019) në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke nisur nga ora 17:30.

Ndeshjën e dytë kontrolluese e kemi pëcaktuar ndaj Gostivarit në transfertë me 31 korrik, ndërsa për ndeshjen e tretë dhe të fundit drejtuesit janë duke punuar për të konfirmuar datën dhe kundërshtarin, për të cilën do të njoftojmë ditëve në vijim.

FC SHKUPI vs FC Prishtina – 27.07.2019 (ora 17:30) në stadiumin “Fadil Vokrri”

KF Gostivari vs FC Shkupi – 31.07.2019 (18:30) në stadiumin e qytetit në Gostivar

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT